Yukarı Çık

Teknemiz Tzigane

Beneteau First 38S modeldir. 12 metre boyundadır; öndeki çift kişilik master kabin, arka taraftaki çift kişilik iki ayrı kabinden, tuvalet+duş, mutfak ve salon bölümlerinden oluşmaktadır.


Gezilerimiz

Gezdiğimiz koylar, keyifli sofralar...

Teknemiz ve Biz
Teknemiz ve Biz
Teknemiz ve Biz

Seyir Notları

Tzigane Kız ile Zor Anlar

Öncelikle ilham aldığım sevgili Turgay Noyan büyüğümüzün "Zor Anlar" kitabından biraz bahsedeyim. Sadece bu kitabı değil "Denizden Gelen Kadın", "Denizden Gelen Adam" ve yazmış olduğu hemen her kitabı bizim için bir öğreti niteliğinde başucumuzda durur. Sürekli açıp tekrar tekrar okur, feyz alırız. Minnettarlığımız burada kelimelere sığmaz!

Gelelim Tzigane kızın bize yaşattığı zorlu anlara :))

El değiştirmiş olmanın yaşattığı hüznün yanına, bir de Marmaris'ten İstanbul'a götürüleceğini anlayan Çingene Kız yolda ayak direyerek, Poseidon’u da arkasına alarak 50 knotları bulan Babakale açıklarında yol arkadaşlarının ve Okan kaptanın ilk uzun seferini burnundan getirir. Üzerlerinde kırılan dalganın kuvveti ile sprayhood parçalanır, chartplotter yanar. Islak ve perişan halde Küçükkuyu barınağına balıkçılar kahvehanesine sığınırlar. Ancak Çingene Kız ne kadar istemese de beş günlük yolculuk İstanbul'da, Güzelce Marina'da bağlanması ile son bulur.

Tam bize de buralara da alıştı kız diye düşünürken “Karaman’ın Koyunu...” misali oyunu açığa çıkar